Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Vertigoda Hemşirelik Bakımı
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Vertigoda Hemşirelik Bakımı

Vertigoda Hemşirelik Bakımı Hakkında Genel Bilgiler

 

Vertigo Baş Dönmesi Anlamına Gelmektedir.Vertigo Latince Bir Kelime Olup Sözlük Anlamı Kendi Etrafında Dönmektir.Vertigo Nedir,ikVertigoda Dkat Edilmesi Gerekenler,Vertigoda Hemşirelik Bakımı,Vertigoda Beslenme,Vertigonun Tedavisi,Vertigo Belirtileri,Vertigo Tanısı Ve Vertigoya Dair Öğrenmek İstediğiniz Her Şeyi Aşağıda Sizin İçin Hazırlamış Olduğumuz Yazıda Okuyabilirsiniz.

 

Vertigo Hastalığının Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Ürünleri Görmek İçin Tıklayın...

 


-Hastaya ani hareketler yaptırlmamalıdır.
-Diyeti mutlaka tuzsuz olamalı ve keskin kokulu,baharatlı ve yağlı yiyeceklerden tutulmalıdır.
-Hasta Stres ve sinirlilikten uzak tutularak psikolojik destek sağlanır.
-Bazı hastalar allerjik oldukları besinlerle veya havadaki parçacıklarla karşılaştıklarında baş dönmesi veya vertigo ile karşılaşabilirler .

Her zaman vücudunuzun hareketinin iç kulağınız ve gözleriniz tarafından aynı şekilde algılanabileceği bir yerde oturun. Örnek olarak arabanın ön tarafında oturup uzak manzaralara bakabilirsiniz veya geminin güvertesi ne çıkıp ufku izleyebilirsiniz yada uçakta cam kenarında oturup dışarıyı seyredebilirsiniz. Uçak yolculukların da hareketin en az olduğu kanat üstüne denk gelen koltukları tercih edin.Eğer araba sizi tutuyorsa kitap okumayın yada zıt yöndeki koltuklara oturmayın.

Araç tutması olan bir başka yolcuyla konuşmayın veya onu izlemeyin.Yolculuktan hemen önce yada yolculuk sırasında keskin kokulardan, baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Araştırmalar halk arasında yaygın olarak kullanılan formüllerin
etkinliğini bilimsel olarak kanıtlayamamıştır.Doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlardan birini yolculuğunuzdan önce alın. Bu ilaçlardan bazıları reçetesiz olarak da satın alınabilir.Sakinleştirici veya sinir sistemini etkileyen ilaçlar için doktorunuzun reçetesi gerekir. Bazıları hap veya fitil şeklindedir bazıları ise (scopolamine)kulak arkasına yapıştırılabilen bantlar şeklindedir.

 

Vertigo Hastalığının Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Ürünleri Görmek İçin Tıklayın...

 

Etiketler:vertigoda hemşirelik bakımı,vertigoda hemşirelik bakımı nasıl olur,vertigoda dikkat edilmesi gerekenler,vertigoda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir,vertigoda dikkat edilmesi gerekenler hakkında genel bilgiler,vertigoda dikkat edilmesi gerekenler ve tedavi seçenekleri,vertigoda beslenme,vertigoda beslenme şekilleri,vertigoda beslenme yöntemleri,vertigoda beslenme yöntemleri nelerdir,vertigoya yaklaşım,vertigoya yaklaşım şekilleri,vertigoya  pratik yaklaşım,vertigo nedir,vertigo yaklaşımı,vertigo bitkisel yaklaşım,vertigoya bitkisel yaklaşımlar,vertigonun iyileşme süresi,vertigonun iyileşme süresi hakkında bilgiler,vertigonun iyileşme süresi nedir,vertigonun iyileşme süresi ve tedavi şekli,vertigonun iyileşme süresi detayları,vertigo nasıl geçer,vertigo atağı,vertigo nedir,vertigo,vertigo nedir,vertigo belirtileri,vertigo tedavisi,vertigo çeşitleri,vertigo tanısı,vertigo bitkisel tedavisi,vertigo hakkında genel bilgiler,vertigo özellikleri,vertigo bitkisel tedavisi,vertigo hakkında genel bilgiler,vertigo belirtileri
Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Vertigoda

Hemşirelik

Bakımı